Våra företrädare | Sverigedemokraterna i Ale

Våra företrädare

Välkommen att kontakta oss

Vi tar gärna emot just Ert mail och svarar på frågor som rör vår politik.
Nedan finner Ni våra styrelseledamöter och företrädare i Ale Kommuns olika nämnder.
Gäller det en allmän fråga eller synpunkt så maila till ale@sd.se

Ordförande


Robert Jansson
Styrelseordförande
robert.jansson@sd.se
0703-83 64 82
Kommunstyrelsen

Vice Ordförande

Jonas Lundgren
Vice Ordf/Sekreterare
jonas.lundgren@sd.se
0733-44 15 00
Kommunrevisionen

Kassör


Lennie Kjellman
Kassör/Styrelseledamot
lenniebros1@hotmail.com
0735-08 05 63
Kultur o Fritidsnämnden

Ledamot



Pernilla Johansson
Styrelseledamot
pernilla.johansson@sd.se

xxx

Suppleant



Kenneth Sandow
Styrelsesledamot
aircooled66@live.se
0725-13 63 59
Samhällsbyggnadsnämnden

Ledamot




Charlie Ceder
Styrelselesuppleant
charlie.ceder@sd.se
xxxErs Kultur o Fritidsnämnden
xxx

Suppleant

Robert Roos
Styrelsesuppleant
robert.roos@sd.se
xxx
xxx
xxx

Suppleant



Rune Karlsson
Styrelsesuppleant
rune.karlsson@sd.se
0702-40 15 64
Omsorgs och Arbetsmarknadsnämnden

Suppleant



Alexis Tranmarker

Styrelsesuppleant
alexis.tranmarker@sd.se
xxx
xxx
xxx

Suppleant



Marita Henriksson

Styrelsesuppleant
marita_henriksson@home.se
xxx
xxx
xxx