Våra företrädare | Sverigedemokraterna i Ale

Våra företrädare

Välkommen att kontakta oss!

Vi tar gärna emot just Ert mail och svarar på frågor som rör vår politik.
Nedan finner Ni våra styrelseledamöter och företrädare i Ale Kommuns olika nämnder.
Gäller det en allmän fråga eller synpunkt så maila till: ale@sd.se

Ordförande

Lena Camp

Ledamot i Utbildningsnämnden, Förvaltningsrätten

lena.camp@sd.se
0705-42 04 62

Vice Ordförande

Robert Jansson

Gruppledare Kommunfullmäktige, ledamot i kommunstyrelsen och i Demokratiberedningen

robert.jansson@sd.se
0703-83 64 82

Kassör

Kenneth Sandow

Ledamot i Kommunfullmäktige, Samhällsbyggnadsnämnden och i Alebyggens styrelse

aircooled66@live.se
0725-13 63 59

2:a vice ordförande

Pernilla Johansson

Gruppsekreterare, ledamot i kommunfullmäktige, ersättare i Kultur & Fritidsnämnden och i Alebyggens styrelse

pernilla.johansson@sd.se

xxx

Ledamot

Robert Roos

Ledamot i kommunfullmäktige, Utbildningsnämnden och i Överförmyndarnämnden

robert.roos@sd.se

xxx

Ledamot

Marita Henriksson

Ledamot i kommunfullmäktige, Kultur & Fritidsnämnden och i GR Styrgruppen för social välfärd

marita_henriksson@home.se
xxx
xxx
xxx

Ledamot



Alexis Tranmarker

Vice gruppledare i kommunfullmäktige och ledamot i kommunstyrelsen

alexis.tranmarker@sd.se
xxx
xxx
xxx

Suppleant


Rune Karlsson

Ledamot i Omsorgs & Arbetsmarknadsnämnden och i Servicenämnden

rune.karlsson@sd.se
0702-40 15 64

Suppleant


  Jörgen Sundén

Ledamot i Samhällsbyggnadsnämnden och ersättare i Kommunstyrelsen

(E-mailadress kommer)

 

Suppleant


Mika Kojo

(E-mailadress kommer)

 

 

 

xxx
xxx
xxx

Suppleant


Annica Westdahl Eriksson

Tandvårdsstyrelsen

(E-mailadress kommer)

 

 

 

 

xxx
xx

Övriga

 

– Sidan är för närvarande under uppdatering

då vi fått många nya företrädare! –

 

 

 

 

 

xxx
xx